پرداخت 59 میلیارد ریال تسهیلات به اشتغال روستایی در آذربایجان غربی- اخبار استانها – اخبار تسنیم *** مارسال فردا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، امروزه ساختار اقتصادی دنیا با گذشته متفاوت است و توسعه اقتصادی امروز همراه با نوآوری و خلاقیت و برمبنای علم و دانش به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشورها عنوان می‌شود.

با توجه به اینکه نوآوری و ایده‌های نوین راهکار اصلی برای خروج از روش‌های قدیمی و منسوخ‌شده است به عنوان کلید قفل اقتصادی کشورها در میان اقتصاددانان و کارشناسان شناخته می‌شود و به یکی از راهبردهای اساسی کشورهای درحال‌توسعه تبدیل‌شده است.

کارآفرینی و ایجاد یک اشتغال جدید از طریق ایده‌های نو در اشتغال‌زایی پایدار، استقرار عدالت اجتماعی و اقتصادی، حضور فعال در بازار جهانی، فقرزدایی و بعد از همه اینها در رشد و توسعه نقش آفرینی می‌کند.

کارآفرینی در واقع ارائه کالا و روشی جدید در فرآیند تولید و یافتن منابعی جدید در صنعت است که باید این روش جدید با عملیات در بازار هماهنگی لازم را داشته باشد درواقع بازار کالا باید کشش خرید و عرضه این محصولات را داشته باشد.

در ایران در سالیان اخیر بحث کارآفرینی و ارائه کالای جدید بسیار موردتوجه قرارگرفته است و حتی برخی از کارآفرینان نیز در سطح جهانی مطرح شده‌اند و محصولات این افراد به برند نیز تبدیل شده است که گامی مؤثر در اقتصاد کشور به شمار می آید.

پرداخت 59 میلیارد ریال تسهیلات به اشتغال روستایی

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی چندی پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این صندوق امسال در 84 طرح اشتغال روستایی در استان مشارکت کرده است، می‌گوید: برای اجرای این طرح‌ها 59 میلیارد 250 میلیون ریال تسهیلات پرداخت‌شده است.

علیرضا آخوندزاده با بیان اینکه با اجرای این طرح برای 170 نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم‌شده است، می‌افزاید: امسال این صندوق حدود 90 میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری در آذربایجان غربی پرداخت کرده است.

به گفته مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی تسهیلات مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به 800 نفر از متقاضیان پرداخت‌شده است.

وی با بیان اینکه حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستا محور از مهم‌ترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است، تصریح می‌کند: 98 صندوق خرد محلی برای توانمندسازی بانوان این استان راه‌اندازی و از ابتدا سال گذشته تاکنون 25 میلیارد ریال تسهیلات به این صندوق‌ها پرداخت‌شده است.

آخوندزاده با بیان اینکه یک هزار و 5 فقره تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط صندوق کارآفرینی در سال گذشته پرداخت‌شده است، می‌گوید: 501 میلیارد ریال تسهیلات به این طرح‌ها پرداخت‌شده است.

کسب و کار جدید راهی برای کاهش نرخ بیکاری

علی پناهی یک کار آفرین ارومیه‌ای در مصاحبه با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه کارآفرینی عملی نو و نیازمند خلاقیت است، می‌گوید: ایجاد کسب‌وکاری جدید برای رشد اقتصادی استان و شهر ارومیه بسیار لازم است چراکه افراد زیادی هستند که بیکاری را تجربه می‌کنند.

وی می‌افزاید: استفاده بهینه از افرادی که دانش و خلاقیت دارند و سبب ایجاد راهی جدید برای پیشرفت می‌شوند تأثیر زیادی در پیشرفت روند کاری می‌شود.

پناهی با اشاره به بازار کار مناسب برای کسب‌وکارهای جدید بیان می‌کند: موفقیت در هر کسب‌وکار جدید نیازمند وجود بازار کار مناسب است که باید مسئولان و دولت این بازار را برای عرضه و فروش محصولات فراهم کنند.

نرگس محمدی می‌گوید: افراد کارآفرین در کاهش نرخ بیکاری نیز تأثیر دارند چراکه بیشتر بیکاران فارغ التحصلان دانشگاهی هستند و این افراد درصورتی‌که زمینه فراهم باشند با استفاده از دانش و مهارتشان می‌توانند مشغول به کار شوند.

وی می‌افزاید: امروزه جهانیان بیشتر به سوی کارآفرینی گرایش یافته‌اند و از شغل‌های کارمندی و پشت‌میزنشینی دوری می‌جویند و سعی دارند در سرنوشت کشور تأثیر گذاری داشته باشند.

به گفته محمدی کارآفرینان افرادی باهوش خلاق و کار بلد هستند و باید از آنان حمایت شود تا امیدوارتر شده و همواره به موفقیت‌های خود ادامه دهند.

گزارش از ثمین کاظمی

انتهای پیام/ش

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید