تولید بیش از 28 هزار تن گوشت مرغ در استان مرکزی- اخبار استانها – اخبار تسنیم *** مارسال فردا

حمیدرضا اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به میزان تولیدات گوشت مرغ و تخم‌مرغ در استان مرکزی اظهار داشت: میزان تولیدات گوشت مرغ در استان مرکزی و در 5 ماهه نخست امسال حدود 28 هزار و 250 تن و میزان تولید تخم‌مرغ استان در این مدت 13 هزار و 700 تن بوده است.

وی افزود: میزان تولید گوشت مرغ استان مرکزی در مدت زمان 5 ماهه نخست سال گذشته 24 هزار و 800 تن و میزان تولید تخم‌مرغ در این بازه زمانی حدود 15 هزار و 200 تن بوده است.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: در مقایسه میزان تولیدات 5 ماهه ابتدایی سال گذشته و 5 ماهه ابتدایی امسال می‌توانیم بگوییم میزان تولید گوشت مرغ در استان مرکزی رشدی 4 هزار تنی و میزان تولید تخم‌مرغ در استان با کاهشی 2 هزار تنی روبه‌رو بوده است.

اخوان ادامه داد: اصلی‌ترین علت کاهش میزان تولید تخم‌ مرغ در استان مرکزی، رکود سن نگهداری گله‌ها است زیرا سال گذشته سن نگهداری گله‌ها تا 130 هفته تعیین می‌شد اما امسال به سبب حجم بالای تولید در سطح کشور و کاهش قیمت تخم‌ مرغ میزان سن نگهداری گله‌ها به 90 هفته نزول یافته است.

وی عنوان کرد: کاهش سن نگهداری گله‌ها سبب شد تا برخی از گله‌های فعال تولید تخم‌ مرغ در استان مرکزی حذف شوند اما با این حال هنوز هم استان مرکزی در زمینه تولید گوشت مرغ و تخم‌ مرغ مازاد بر مصرف تولید دارد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: کاهش میزان تولید تخم‌ مرغ در استان مرکزی تاثیری بر نرخ این محصول و میزان مصرف ندارد و باید بگوییم که درحال حاضر 60 درصد از تولید تخم‌ مرغ و 35 درصد از تولید گوشت مرغ استان مرکزی مازاد بر مصرف استان بوده و به خارج از استان صادر می‌شود.

انتهای پیام/ح

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید