دانشگاه کردستان در جمع برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت- اخبار استانها – اخبار تسنیم *** مارسال فردا

رحمت صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، از موفقیت تاریخی دانشگاه کردستان در رتبه‌بندی معتبر تایمز خبر داد و اظهار داشت: دانشگاه کردستان در آخرین رتبه‌بندی بین‌المللی تایمز با عنوان The World University Ranking که برای سال 2020 منتشر شده، موفق به احراز رتبه 1000-801 شد.

وی افزود: در این سیستم رتبه‌بندی، از میان 18000 دانشگاه جهان، تنها 1396 دانشگاه شرایط لازم رقابت را احراز کردند که در این میان دانشگاه کردستان رتبه 1000-801 دانشگاه‌های معتبر جهان را به خود اختصاص داد.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: همچنین از میان 40 دانشگاه ایرانی راه یافته به این رقابت‌ها، دانشگاه کردستان رتبه 17 را کسب کرده است.

وی یادآور شد: در رتبه‌بندی سال گذشته، تنها 29 دانشگاه ایرانی در این عرصه حاضر بودند و امسال نخستین بار است که دانشگاه کردستان در این رتبه‌بندی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

صادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه کردستان در سال 2019 در سیستم  Impact University Ranking تایمز که نوعی دیگر از رتبه‌بندی‌های مبتنی بر آموزش کیفی تایمز است، حائز جایگاه 301+ و در حوزه “برابری جنسیتی” نیز موفق به کسب جایگاه 200+ شد.

انتهای پیام/ش

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید