کهگیلویه مقام اول کشوری را در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران کسب کرد- اخبار استانها – اخبار تسنیم *** مارسال فردا

سیاوش زمان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دهدشت اظهار داشت: گرو‌های شرکت کننده از طرف اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین مقام اول و سوم کشوری را کسب کردند.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت: در این جشنواره ملی اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه در بخش سرپناه مسکونی( سیاه چادر) مقام اول و در رشته آیین های نمایشی مقام سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده مردم از غرفه شهرستان کهگیلویه در بخش سرپناه مسکونی( سیاه چادر) دیپلم افتخار به همراه تندیس جشنواره به شهرستان کهگیلویه اهدا شد.

زمان گفت: در بخش آیین های نمایشی نیز اجرای نمایش ” هفت برارون ” که مورد استقبال ویژه شرکت کنندگان در جشنواره قرار گرفت و همچنین اجرای سازونقاره و برنامه های مختلف هنرمندان شهرستان کهگیلویه موجب شد که در بین 25 استان کشور مقام سوم این جشنواره به هنرمندان شهرستان کهگیلویه اختصاص یابد.

وی افزود: در این جشنواره آداب و رسوم عشایر شهرستان کهگیلویه و انواع غذاهای سنتی و نان محلی مانند نان بلوط و آش کارده طبخ و در اختیار شرکت کنندگان در جشنواره قرار می گرفت و هر شب یکی از آیین های محلی و عشایری ویژه شهرستان کهگیلویه اجرا می شد که مورد استقبال عموم شرکت کنندگان قرار می گرفت.

به گزارش تسنیم پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایرن زمین 16 تیرماه با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح و عشایر 25 استان‌ در این جشنواره آداب، رسوم، سنن، صنایع دستی، سوغات محلی و فرهنگ‌ها و آئین‌های خود به ویژه در زمینه کوچ را در قالب بیش از 100 غرفه و 24 سیاه چادر به مدت 4 روز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

انتهای پیام/ ع

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید