مسئولان حمیدیه از خانواده شهید عبد عبیات تجلیل کردند- اخبار استانها – اخبار تسنیم *** مارسال فردا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از حمیدیه، همزمان با دهه کرامت مسئولان شهرستان حمیدیه از خانواده شهید جاویدالاثر عبد عبیات تجلیل کردند.

در این مراسم که معاون فرماندار، رئیس بنیاد شهید و مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه  امام رضا(ع) حمیدیه حضور داشتند، هومان طهماسبی بیرگانی معاون فرماندار حمیدیه با قدردانی از خانواده شهید عبد عبیات اظهار داشت: شهدا چراغ راه و فانوس هدایت مسئولان است و تنها مسیر نجات کشور، مسیر شهدا است.

وی افزود: امنیت و پیشرفت امروز کشور مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگری خانواده شهدا است. هیچ مسئولی حق ندارد از مسیر شهدا تخطی کند زیرا کشور آسیب می بیند.

معاون فرمانداری حمیدیه ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا و قدردانی از آنان یک وظیفه عمومی است و خانواده شهدا حق زیادی برگردن همه ما دارند.

در ادامه همسر شهید عبد عبیات به بیان خصوصیات اخلاقی شهید اظهار داشت: همسرم یکم مهرماه سال 59 در راه دفاع از دین و میهن به شهادت رسید. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزات ضد رژیم ستم‌شاهی حضوری فعال داشت.

وی افزود: شهید عبیات در زمان حیاتش مرتب خون اهدا می‌کرد. به نماز اول وقت اهمیت می‌داد و در تقسیم اراضی کشاورزی و توزیع ارزاق میان فقیران تلاش می‌کرد.

به گزارش تسنیم ، شهید جاویدالاثر عبد عبیات با سیره‌ای اسلامی و قرآنی با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه های حق علیه باطل رفت و شجاعانه به دفاع پرداخت. سرانجام در یکی از ماموریت‌ها در منطقه عملیاتی پاسگاه سوبله(از توابع بستان) با دیگر یاران خود مورد اصابت خمپاره دشمن حقیر قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

گفتنی است اینک پس از گذشت سال‌ها از جاودانگی این شهید والامقام جلسات قرآنی به نام «شهید عبد عبیات» در حمیدیه برپا می‌شود. جلسه‌ای که به نام قرآن کریم و زنده همیشه تاریخ «شهید» زینت‌بخش است.

انتهای پیام/ ع

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید